Goli i vitit në Evropë shënohet nga sulmuesi i Kosovës… Aje more ti normal ?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vedat Muriqi po bën kërdi në Turqi. Sulmuesi i Kosovës sapo ka shënuar njërin nga golat më të bukur në karrierën e tij.

Në ndeshjen ndaj Antalyaspor, Muriqi ka shënuar këtë gol perlë.

Me një goditje nga largësia e cila mori efe, Muriqi e la me gishta në gojë portierin mysafir.

Ky është goli i katërt këtë vit dhe i teti për Muriqin në kampionat që po kalon në formë jetësore.

Share.

Comments are closed.