Njihuni me Florent Muslijën lojtari i cili po vjen tek Kosova, super futbollist

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Florent Muslija është emri i ri i lidhur me Kombëtaren e Kosovës

Florent Muslija ka lindur Achern të Gjermanisë, derisa luan për Hannoverin në Bundesligë.

20 vjeçari gjithashtu është pjesë e Kombëtares U-20 të Gjermanisë, ku deri tani ka realizuar tre paraqitje dhe ka shënuar një gol.

Së fundmi Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, deklaroi në një emision televiziv në Kosovë që Muslija është lojtari i ardhshëm i cili do t`i bashkohet përfaqësueses së Kosovës, shkruan AlbanienShow

Për mesfushorin me tipare sulmuese sezoni 2017/18 me Karlsruhren ishte shumë pozitiv gjë që bëri që shumë klube në Gjermani të interesohen për të, derisa Hannoveri përfitoi shërbimet e tij.

Share.

Comments are closed.