Aktualitete

Albin Kurti jep intervistë për televizionin e Beogradit, Serbët befasohen

Kreu i VV dhe njëherazi kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti mbrëmë ishte i ftuar në një intervistë në televizionin N1.

Serbët janë befasuar nga intervista e kryeministrit në ardhje Albin Kurti, për televizionin serb N1.

Meqenëse, intervista është zhvilluar në gjuhen serbe, dhe shumë komentues serbë kanë mbetur të befasuar me paraqitjen e Albin Kurtit.

Loading...

Këto janë disa nga komentët e serbëve për Albin Kurtin:

“Çfarë ndryshimi në kulturë nuk krahasohet me ne! Me një qeveri si kjo, ata së shpejti do të jenë më mirë për ata që jetojnë atje. Dhe ne do të jemi shumë më keq”, shkruan një komentues serb.

LEXO EDHE:
Haradinaj mbrëmë hodhi dyshime për intervistën në burgjet serbe, vjen përgjigja e Kurtit

Një tjetër komentues shkruan se “elokuenca e Kurtit, është më e mirë se sa e Daçiqit kur flet në serbisht.”

“Një njeri jashtëzakonisht i zgjuar dhe i kulturuar, me këtë njeri Kosova padyshim që do të ecë përpara”, shkruan një tjetër serb.

“Më duhet të pranoj se Kurti, është një zotëri, i sjellshëm dëgjon pyetjen dhe përgjigjet etj. Kur mendoj për të shenjtin (Vuçiqin) tonë dhe sjelljen e tij dhe pyetjet dhe përgjigjet, pyes veten nëse ne si popull jemi normal që e kemi zgjedhur Vuçiqin”, shkruan i befasuar një serb, informon portali “tetova1”.

Loading...