Tuesday, January 21, 2020
Aktualitete

E dhimbshme në Thumanë, gjyshja mbron nipin me trup dhe vdes poshtë gërmadhave, i vogli s’i ndahet nga prehëri

Pamje nga momenti tragjik kur një e moshuar në Thumanë ka humbur jetën poshtë gërmadhave të she mbura nga tër meti. Siç shihet edhe në foton rrë qethëse, djali i vogël që është shpëtuar ka qenë në prehrin e gjyshes së tij.

LEXO PO ASHTU:Pamje të frikshme: Si tundet vetura e parkuar në Lezhë nga tërmeti i fuqishëm

E ndjera ka shtrënguar nipin për ta mbrojtur nga shembjet dhe gërmadhat ndërkohë që vetë ka ndërruar jetë. Një moment ky zemërthyes ky që tregon se si i vogli largohet duke qa rë nga prehëri i gjyshes së vdekur .

Loading...

Shqipëria është tronditur nga një tërmet i fuqishëm në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se epiqendra e tërmetit 6.4 ballë ka qenë në Durrës por është ndjerë në të gjithë vendin.

Dëmet materiale janë të panumërta ndërkohë që gazetari Sokol Balla ka dhënë edhe alarmin për tre persona të tjerë të vdekur në Thumanë.

Loading...