Tuesday, January 21, 2020
Aktualitete

Ekskluzive: Ky është formacioni i Kosovës përballë Çekisë, befasi në sulm

Sot me fillim prej orës 20-45, luhet ndeshja më e rëndësishme në histori të kombëtares së Kosovës në futboll.

Në Plzen, Çekia e pret Kosovën, shkruan Albanienshow

Albanienshow ka siguruar nga burimet e saj brenda kampit të Kosovës edhe formacionin i cili do të del në fushë sonte.

Loading...

Në portë, Arjanet Muriqi

Në mbrojtje. Vojvoda, Rrahmani, Aliti dhe Kololli

Në mesfushë Valon Berisha dhe Idriz Voca, ndërkohë si mesfushor organizativ do të luaj Bersant Celina dhe para tij do të jenë Milot Rashica, Florent Hadëgjonaj dhe Atdhe Nuhiu.

Kujtojmë që Kosovës në këtë ndeshje i mungojnë 5 lojtarë standard. Hekuran Kryeziu, Herolind Shala, Arbër Zeneli dhe sulmuesi qendror Vedat Muriqi./Albanienshow

Loading...