Tuesday, December 10, 2019
Biznes

Audi prezanton një model Q8 ekstra

Disa ditë më parë, Audi na ngacmoi me një video të një interiori të klasës së lartë që i përket një prej modeleve të tyre, në një sallë ekspozite në Neckarsulm të Gjermanisë.

Më vonë ata zbuluan se makina ishte një Q8, e veshur me një enterier metalik Galaxy Blue.

Ndërsa estetika e këtij SUV-i Coupe luksoz mund të tërheqë vëmendjen e dikujt, ne jemi të fokusuar kryesisht në brendësi, e cila përmban një kombinim të lartë të drurit, lëkurës, Alcantara dhe sipërfaqeve të aluminit.

Sa i përket performancave kjo Audi Q8 50 TDI ka një njësi turbo diesel 3.0 litërsh, duke prodhuar 282 kuajfuqi dhe 442 çift rrotullues. Mjafton 6.3 sekonda për të arritur shpejtësinë 100 km/orë.

ur experience. We’