Interesante

Djali nga Tirana i përgjigjet vajzës që i vendosi kritere meshkujve: Materialiste, dashuria nuk vjen nga leku

Një vajzë nga Tirana dërgoi dje në redaksinë e Joq një letër, në të cilën kishte listuar disa kritere që duhet të ketë një mashkull për tu marrë seriozisht nga një femër.

Këto kritere, vajza i kishte shkruar, pasi shprehej se dhe meshkujt kanë pretendime për të marrë seriozisht një lidhje.

Letra mori reagime dhe komente të shumta në faqen e JOQ ALBANIA, ku disa binin dakord e disa të tjerë kundërshtonin hapur.

Loading...

Ndërsa sot një djalë, po nga Tirana, i është kundërpergjigjur vajzës së “kritereve”.

Përmes një mesazhi të dërguar në redaksinë e JOQ ALBANIA, ai shprehet se nuk është aspak dakord, që një mashkull të përmbushë ato kritere për tu marrë seriozisht nga vajzat.

Ai thotë se i përmbush të gjitha kushtet që vajza ka shkruar, por kurrë nuk do të dashuronte një vajzë si ajo, që siç e quan ai, është materialiste.

Djali nga Tirana, por me origjinë nga Kukësi, shprehet i bindur nga lidhja 3-vjeçare e tij, se dashuria nuk vjen nga paraja, makina apo shtëpia, por nga respekti dhe dashuria.

Ai shkruan:

Pershendetje JOQ
Thjesht per tia kthy asaj goces qe kishte kushte
Un jam nje cun qe i kam gjith pershkrimet qe beri ajo
Me lek me shpia private i gjat 187 me makin tmir familajr lind e rrit ntiran por origjinen nga kuksi
Dhe pash qe kishte thon nuk du malok e para nuk ekzisto maloku quhet malsor dhe e dyta malsor jan thuj se te gjith shqiptaret heq ktu qytetet qe kan detin afer sepse te tjerat gjith te rrethum me male e kodrra jan kshuqe ajo malsore esht per vete duhet ta dij
Dhe un si cun qe i kam gjith ato qe pershkroi ajo un kurr nuk e marr ate dhe gjith gocat si puna asaj sepse ato jan thjesht materjaliste ose sic u them un tralalalalal
Dashuria nuk vje nga leku makina e shpia un jam ne lidhje per vete qe 3vite e gjysem me tironce dhe ather nuk esht se kisha nej gjo tmadhe por thjesht duhet tjesh njeri i mir i rrespektueshem dhe jo mendjemadh
Faleminderit
Anonim plz”

Loading...