Lajme

Gazetari i njohur: Kosova po shkon drejt konfliktit civil

Pas vendimit të Qeverisë për të kufizuar lirinë e lëvizjes për qytetarët në orare të caktuara dhe kundërshtimit të këtij vendimi nga presidenti, kanë vërshuar reagimet nga me të ndryshmet, shkruan Insajderi.

Drejtori i gazetës Koha në Maqedoninë Veriore, Arben Ratkoceri, e ka quajtur këtë situatë kaos, duke pyetur nëse Kosova po shkon drejt konfliktit civil.

LEXO EDHE:
Këto janë procedurat deri në formimin e qeverisë së re – pa ndodhur ky veprim s’mund të thirret seanca për votimin e saj

“Çfarë kaosi…..Qeveria e Kosovës vendos ndalimin e qarkullimit të njerëzve reagon Presidenti, thirre për padëgjushmëri qytetare sepse ndër tjera ky vendim është antikushtetues…A po shkon Kosova drejt konfliktit civil”, ka shkruar Ratkoceri në një status në rrjetin social Facebook. /Insajderi.com

Loading...

Loading...