Lajme

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në Kosovë të premten

Të premten në vend do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas IHMK’së, reshje të dobëta priten vetëm në pjesën veriore të rrafshit të Dukagjinit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, parashikon instituti.

Loading...
LEXO EDHE:
Lajmi i fundit: Gjyqtarët e Kushtetueses mblidhen për të marrë vendimin për dekretin

IHMK’ja paralajmëron se do të fryjë erë kryesisht nga verilindja, me shpejtësi maksimale deri 11m/s.

Loading...