Thursday, February 20, 2020
Lajme

Milaim Zeka jep arsyet pse mendon se Albin Kurti nuk duhet të bëhet kryeministër

Kandidati i PEK-ut për kryeministër, Milaim Zeka ka dhënë mendimin e tij për arsyet pse Albin Kurti nuk duhet të bëhet kryeministër i KosovëS.

Gjithashtu Zeka tha se është i bindur që Kurti nuk do të bëhet kryeministër.

“Albin Kurti ka thënë se nëse bahet kryeministër i Kosovës do t’i pranoj simbolet e Kosovës, kjo nuk është shenjë të respekti, ai po e barazon pushtetin me Republikën e Kosovës. Ai e ka gjujtë Isa Mustafën me molotov, e tash po i bjen në dy gjunjët. Për shkak të qëllimeve shumë parimore, une mendoj që ai nuk duhet të jetë kryeministër i Kosovës, dhe nuk do të jetë kryeministër”, ka thënë Zeka.

Loading...

Loading...