Sunday, January 19, 2020
Shëndeti

Kardiologu me i famshëm i zemrës jep recetën e jashtëzakonshme për zemrën dhe kancerin

Kardiologu me i famshëm i zemrës Zan Mitrev, jep recetën e jashtëzakonshme për zemrën dhe kancerin

Recept për ta bëre gjithë trupin gjithnjë e me të shëndetshëm

I pastron enët e gjakut, e mjekon zemrën, e permireson tepër imunitetin, e pastron melgine e zezë, përmirëson shumë punën e trurit, mbron nga infarkti dhe shëron nga kanceri.
P1%rben’a:

Loading...

15 LIMONA 12 KOKA HUDHRE 1 KG MJALT

400 GRAM FARA TE GRURIT 400 GRAM ARRA

Menyra e pergatitjes:

Merrni 400 gram te grurit te papërpunuar dhe vendosni ne një kavanoz te xhamit. Mbushni me ujë dhe leni te qëndrojë 10-12 ore. Mbuloni me fashë.

Pas 10-12 oreve kullone permes gazes dhe lani mire kokrrat e grurit. Nje dite me vone do te paraqiten mugullime me madhesi 1-2 milimeter.

Ne makinen e blurjes se mishit, bluani bashke me hudhrat, arrat dhe grurin e mugulluar. Pastaj bluani edhe 5 limona me gjithe levoren dhe shtoni te perberja.

Prej 10 limoneve vetem lengu shtohet ne perberje. Ne fund shtohet mjalti. Perberja vendoset ne kavanozet e xhamit. Ruhet ne frigorifer. Shfrytezohet pasi te qendroj tri dite. Ky ilaq mjekon krejt organizmin dhe sheron nga gjithe semundjet.

Si konsumohet:

1-2 luge te supes para gdo haje (tri here ne dite), kurse per sherimin e kancerit merret nga nje luge ne çdo dy ore.

Ju lutem shpërndajeni qe ta lexojnë te gjithe se ia vlene

Loading...