Showbiz

A ju kujtohet vogëlushja ‘Ezo’ tek seriali ‘Ezeli’? Kështu duket ajo tani

Vogëlushja që ua rrëmbeu zemrat, tani një bukuroshe Ayça Aysin Turan është aktorja bukuroshe që i dha jetë rolit të “Ezelit” në serialin shumë të shikuar “Kaybolan Yillar”.

Ayça Aysin Turan u lind në vitin 1992 në Stamboll.Roli i saj si “Ezo” ishte vetëm në episodet e para të serialit, pastaj aktorja Yeşim Büber vazhdoi rolin e saj si “Ezo” apo “Ajlin” (emri i vendosur nga prindërit që e birësuan).

Loading...
LEXO EDHE:
I dashuri i Gentës poston foto intime me këngëtaren

“Kaybolan Yillar” apo “Vitet e humbura” është serial i cili pasqyroi jetën e fëmijëve jetim, të cilët jeta i ndau për shumë vite, pastaj kur e rigjetën njëri-tjetrin u bashkuan dhe krijuan familje.

Aktorja Turan u shkollua në Departamnetin e Radios dhe Televizionit në Universitetin e Stambollit, ndërsa më pas studioi edhe për teatër, shkruan rtv21.tv.

Ndryshe, aktorja turke Ayça Aysin Turan njihet edhe për rolin e saj si protagoniste në filmin “Cute & Dangerous”.

Loading...