Sport

19 vjeçari Haaland e ‘palon’ PSG e famshme

Erling Haaland ka shkëlqyer duke i realizuar dy golat e triumfit të Borussia Dortmundit 2:1 kundër Paris Saint-Germain në ndeshjen e parë të 1/8 së finales mes tyre në Ligën e Kampionëve.

Sulmuesi i talentuar norvegjez shënoi dy gola në debutimin e tij për Dortmundin në Ligën e Kampionëve të martën në Signal Iduna Park, por goli i si mysafir Neymarit i jep gjasa dhe shpresa të mëdha francezëve për kualifikim në ndeshjen e kthimit në Paris.

Loading...

Loading...