Sport

Basketbollisti që dikur shkëlqente në NBA, sot mbetet në rrugë pa përkrahje

Ish-lojtari i shumë ekipeve në NBA, Delonate West, tani po përballet me varfëri të skajshme dhe pa mbështetjen e askujt.

Basketbollisti amerikan i skuadrave si Boston, Dallas e Cleveland thuhet të jetë i pastrehë qe nga viti 2016, shkruan Reporteri.net

Thuhet se tani, basketbollisti amerikan është me probleme mentale, dhe shume ish-koleg te tij pas kësaj video që është publikuar në rrjetet sociale, kanë marrë iniciativë që t’i dalin në ndihmë për herë të fundit.

Loading...
LEXO EDHE:
McGregor pranon meçin historik, ky është kundërshtari i tij

Më poshtë mund ta shikoni video që tregon më së miri gjendjen e basketbollistit, Delonate West.

Delonte West In Handcuffs After Reportedly Being Assaulted In Washington D.C.

So sad to see Delonte West in a situation like this. Should the NBA do something about it? 😯 (📽: @damani_givens/TW)Footage/updates: bit.ly/DelonteArrest

Julkaissut ClutchPoints Maanantaina 20. tammikuuta 2020

Loading...