Sport

Granit Xhaka me rekord të zi në Premier Ligë

Granit Xhaka del të jetë njëri nga futbollistët më të padiciplinuar në Premier Ligë

Arsenali është duke luajtur me Newcastle në kuadër të javës së 26-të në Premier Ligë, shkruan Reporteri.net

Mesfushori me origjinë nga Prishtina është ndëshkuar me karton të verdhë në këtë takim dhe ka shënuar një rekord të zi.

Loading...

Që nga sezoni 2017/18 deri sot, asnjë futbollist nuk ka më shumë karton të verdhë në Premier Ligë se sa Granit Xhaka. Ai është ndëshkuar plotë 27 herë.

LEXO EDHE:
McGregor pranon meçin historik, ky është kundërshtari i tij

Ndryshe, Xhaka ishte afër largimit nga Arsenali në janar të këtij viti, por Arteta e bindi atë që të qëndronte te londinezët. /Reporteri.net/

Loading...