Sport

Këto janë ndeshjet e mbetura për Barcelonën dhe Real Madrid

Sot është konfirmuar se kampionati spanjoll ka dritën e gjelbër për të rifilluar qysh nga data 8 qershor.

Skuadrat kanë filluar përgatitjet e tyre, me seancat stërvitore që po vazhdojnë. Në Spanjë, lufta për titullin është e hapur, me Barcelonën që ka vetëm 2 pikë më shumë sesa Real Madrid.

Në kalendarin e kampionatit spanjoll janë edhe 11 xhiro të pazhvilluara, në të cilat Barca synon të ruaj kreun, kurse Reali të tejkalojë katalanët.

Loading...

Por, kush janë kundërshtarët për Barcën dhe Real Madridin. Më poshtë mund t’i shihni ndeshjet që i presin këto skuadra.

Loading...