Monday, January 20, 2020
Sport

Messi e fiton Topin e Artë për vitin 2019, futet në histori

Argjentinasi Leo Messi e ka fituar për herë të 6-të Topin e Artë.

Messi ka mposhtur rivalin kryesor Virgil Van Dijk në këtë garë, shkruan  Albanienshow

Kujtojmë që Messi kishte fituar vetëm një La Liga dhe arriti që ta fitoi trofeun.

Loading...

Kështu Messi lë prapa Ronaldon i cili tashmë ka 5 trofe.

 

Loading...