Tuesday, December 10, 2019
Sport

Shkëlqeu në derbi përballë Everton, kjo është nota fantastike për Shaqirin

Liverpooli ka vazhduar me fitore edhe në javën e 15-të, pasi e ka mposhtur Evertonin me rezultat 5-2.

LEXO PO ASHTU:Liverpooli tregohet brutal përballë Everton, Shaqiri rikthehet në formacion me gol

Divock Origi me dy gola, Xherdan Shaqiri, Sadio Mane dhe Wijnaldum, shënuan për fitoren e Liverpoolit në derbin e zhvilluar në ‘Anfield Road’.

Në anën tjetër, për mysafirët lokal, golat i shënuan Michael Keane dhe Richarlison.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje, i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/