Saturday, February 22, 2020
Sport

Penallti për Juventusin në minutën e fundit / Ja ku përfundoi topi i Ronaldos

Kur u mendua se e gjithë kjo ndeshje do të përfundonte me fitoren e AC Milan erdhi në skenë Ronaldo, dhe u bë përsëri hero i Juventusit.

AC Milan ishte duke fituar me rezultat 1-0 deri në minutat shtesë të ndeshjes.

Por një penalti e shkaktuar nga Davide Calabra e shpëtoi Juventusin nga humbja kjo pasi që Ronaldo ishte i saktë nga pika e penaltisë.

Loading...

Kështu me golat e shënuar nga Rebic dhe Ronaldo kjo ndeshje përfundoi me barazim.

Loading...